Przygotowanie do sprzedaży

Sprzedaż domu to nie tylko zatrudnienie agenta nieruchomości, aby wystawił znak przed domem. Istnieje wiele przygotowań, które powinieneś podjąć, aby zapewnić sobie jak najlepszą ofertę w możliwie najkrótszym czasie.

Naprawa. To, że przyzwyczaiłeś się do pęknięć na ścianach i stukotu w kaloryferach, nie oznacza, że kupujący również to zaakceptują. Jeśli masz drewniane podłogi, które wymagają renowacji, zadbaj o to – drewno to ogromny atut przy sprzedaży. Kupujący lubią zaglądać wszędzie, więc zadbaj również o naprawę trudnych do otwarcia drzwi czy szuflad. W końcu nie zapomnij o ewentualnych problemach z zewnątrz – ogrodzenia, gonty, chodniki itp. W końcu bez atrakcyjnego pierwszego wrażenia niektórzy kupujący mogą nigdy nie zobaczyć wnętrza.

Neutralizacja. Chcesz, aby kupujący widzieli siebie w twoim domu. Jeśli twój salon ma limonkowy, pluszowy dywan, ściany pokryte panelami drewnianymi i wszędzie osobiste zdjęcia oraz kolekcje, będzie im trudniej to sobie wyobrazić. Spróbuj zastąpić wszelkie krzykliwe kolory na podłogach i ścianach czymś bardziej neutralnym – beże, brązy i biel. Malowanie i wymiana podłóg sprawią, że wszystko będzie wyglądać świeżo i nowo, co pomoże potencjalnym kupującym wyobrazić sobie wszystkie możliwości.

Insceznowanie. Gdy twój dom jest już czysty i odnowiony, czas na małą aranżację. Home staging może dodać małe detale i dekoracyjne akcenty, które podkreślą możliwości różnych przestrzeni w twoim domu: lampy, lustra, dywaniki, poduszki, kwiaty, dekoracyjne mydła i ręczniki, meble ogrodowe. Home staging może być szczególnie przydatny, jeśli twój dom jest bardzo stary lub jeśli zewnętrzna część wygląda na przestarzałą. Pomyśl o tym jako o trochę tuszu do rzęs i różu – jeśli jest dobrze zrobione, zauważasz piękno, a nie makijaż.