Przeprowadzka do Wielkiego Miasta

Przeprowadzka z małego miasteczka czy przedmieścia do dużego miasta może być onieśmielającym wyzwaniem. Oto kilka wskazówek, które pomogą uczynić Twoją przeprowadzkę jak najmniej bolesną.

Zbadaj przed przeprowadzką. Ważne jest, aby zrozumieć kulturę, do której dołączasz. Przeprowadź badania online i dowiedz się więcej o systemach szkolnych, dzielnicach, parkowaniu, pogodzie, transporcie publicznym oraz prawach obowiązujących w tym regionie. Jeśli możesz, odwiedź miasto przed przeprowadzką i nawiąż kontakt z kimś, kto tam wcześniej mieszkał.

Miej plan. Jest wiele kroków do wykonania, zanim zaczniesz pakować ciężarówkę do przeprowadzki. Znajdź mieszkanie przed wyjazdem, lub przynajmniej wiedz, gdzie będziesz mieszkać, podczas gdy szukasz domu. Nigdy nie podpisuj umowy najmu mieszkania, którego nie widziałeś. Jeśli nie możesz tam pojechać, znajdź przyjaciela lub pracodawcę, który to sprawdzi za Ciebie. Miej pracę czekającą na Ciebie lub, jeśli to niemożliwe, wiedz, co będziesz robić, aby zarobić pieniądze w pierwszych tygodniach życia tam. Staraj się zorganizować takie rzeczy jak prawo jazdy, ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie najemcy i przepustki parkingowe z wyprzedzeniem.

Angażuj się. Poznawanie ludzi w dużym mieście może być zniechęcające. Nie spodziewaj się, że sąsiedzi zapukają do twoich drzwi z zapiekanką, gdy się wprowadzisz: życie w mieście jest często zbyt hałaśliwe i chaotyczne. Weź sprawy w swoje ręce. Jeśli w twoim miasteczku lubiłeś coś robić, znajdź sposoby, aby robić to w mieście. Próbuj nowych rzeczy. Zostań wolontariuszem. Duże miasta oferują wiele możliwości nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, więc znajdź to, co lubisz.

Uważaj na portfel. Życie w mieście jest drogie. Wszystko kosztuje więcej: jedzenie, ubezpieczenie, ubrania, czynsz. Jest też więcej sposobów, aby zostać oszukanym, zarówno legalnie, jak i kryminalnie. Uważaj, jak wydajesz pieniądze i wiedz, dokąd one idą.