5 porad dotyczących zakupu domu

Zastanawiasz się nad zakupem domu? Oto pięć niezbędnych porad, które pomogą ci przejść przez ten proces jak najgładziej.

Uporządkuj swoje finanse.

Zacznij od uzyskania pełnego obrazu swojej zdolności kredytowej. Uzyskaj kopie swojego raportu kredytowego. Upewnij się, że dane są prawidłowe i napraw wszelkie znalezione problemy. Następnie znajdź odpowiedniego kredytodawcę i uzyskaj wstępną zgodę na kredyt. Dzięki temu będziesz w lepszej pozycji, aby złożyć poważną ofertę, gdy znajdziesz odpowiedni dom.

Znajdź dom, na który cię stać.

Podobnie jak w przypadku pierścionków zaręczynowych, istnieje ogólna zasada dotycząca kupowania domu: dwa i pół raza roczna pensja. W Internecie dostępnych jest również wiele narzędzi i kalkulatorów, które pomogą ci zrozumieć, jak twoje dochody, długi i wydatki wpływają na to, na co cię stać. Nie zapomnij również, że istnieje wiele innych czynników oprócz ceny wyjściowej, w tym podatki od nieruchomości, koszty energii itp.

Zatrudnij profesjonalistę.

Mimo że Internet daje nabywcom bezprecedensowy dostęp do ofert domów i zasobów, wiele aspektów procesu zakupu wymaga poziomu wiedzy specjalistycznej, którego nie można zdobyć przeglądając strony internetowe. Dlatego lepiej jest skorzystać z usług profesjonalnego agenta niż działać na własną rękę. Jeśli to możliwe, zatrudnij wyłącznego agenta dla kupujących, który będzie miał na uwadze twoje interesy i pomoże ci w strategiach podczas procesu licytacji.

Zrób swoje zadanie domowe.

Przed złożeniem oferty zrób trochę badań, aby określić ogólny stan rynku. Czy jest bardziej korzystny dla sprzedających czy kupujących? Następnie przyjrzyj się trendom sprzedaży podobnych domów w okolicy. Sprawdź ceny z ostatnich kilku miesięcy. Wyznacz cenę wywoławczą, która będzie konkurencyjna, ale także realistyczna. W przeciwnym razie możesz zirytować sprzedającego.

Myśl długoterminowo.

Oczywiście nie powinieneś kupować, jeśli nie jesteś pewien, że zostaniesz na miejscu przynajmniej przez kilka lat. Poza tym powinieneś kupić w dzielnicy z dobrą szkołą. Niezależnie od tego, czy masz dzieci, czy nie, będzie to miało wpływ na przyszłą wartość odsprzedaży twojego nowego domu. Jeśli chodzi o sam dom, powinieneś zatrudnić własnego inspektora domowego, który wskaże potencjalne problemy, które mogą wymagać kosztownych napraw w przyszłości.